Proč by jste měli zateplit váš dům?

Proč by jste měli zateplit váš dům?

12.2.2021 2 Od IN

Proč by jste měli zateplit váš dům?

Průzkumy jasně ukazují na tu skutečnost, že české domácnosti vynakládají až 75% výdajů na energie. Takto vysoké náklady evidují i přesto, že se jedná o pouze část roku. I s tímto údajem lze pracovat, a to efektivní investicí do izolace. Jedním z řešením, jak tyto náklady srazit na minimum, je investice do foukané izolace.

Nejen že ušetříte finanční prostředky rodiny, které můžete opět reinvestovat do užitečnějších věcí, ale také výrazně omezíte hluk přicházející z ulice. Ale co si budeme nalhávat, primární roli hrají vždy peníze.

Většina tepla uniká z domu prakticky všemi směry. Nejvíce se na tom ale podílí (až 25%) střecha, dále pak obvodové tenké zdivo, sklepení nebo netěsnící okna. Ideální je začít se zateplením tedy u střechy.

Kvalitní foukaná izolace dokáže zlepšit tepelný komfort především v podkrovních částech bytu.

V letních měsících nebudou tyto místa neobyvatelná, naopak se v nich budete cítit příjemně.

V zimě pak oceníte, že je místnost pod střechou kvalitně izolována.

Jaké jsou tedy výhody foukané izolace?

Foukaná izolace se dostane všude, stačí pouze vytvořit otvor do každé dutiny a poté do ní stačí hmotu nafoukat. Izolace tak vytváří dokonalou vrstvu s maximální přesností. Vytvoří ucelenou vrstvu, která vyplní každou skulinku v domě a zabrání tak vzniku tepelných mostů.

Ani po letech neztrácí na účinnosti a je odolná vůči plísním a různým škůdcům.