Jak na internetu najít nejlepší cenu pojištění?

Jak na internetu najít nejlepší cenu pojištění?

26.3.2023 Vyp Od IN

Blíží se vaše dovolená a vy ještě nemáte uzavřené cestovní pojištění? Přemýšlíte, kde si ho sjednáte? Nebo potřebujete pojistit automobil, případně si sjednat životní pojištění, ale nechce se vám nikam na pobočku pojišťovny? Mnohá pojištění si můžete sjednat online, a dokonce ušetřit nějakou tu korunu.

Proč je pojištění tak důležité?

Každý z nás nějaké to pojištění má, minimem je zdravotní pojištění, díky kterému se můžeme nechat bezplatně ošetřit u lékaře. Někdy sice musíte nějakou tu korunu zaplatit, třeba u zubaře, nejsou to ale tak vysoké částky, o jaké by šlo bez pojištění.

Když jezdíte automobilem, můžete způsobit sobě i někomu dalšímu poměrně vysoké škody, které byste museli bez pojištění zaplatit z vlastní kapsy. Podobné to je i u cestovního pojištění, když se vám v zahraničí něco stane a musíte vyhledat pomoc, nebo dokonce platit transport vrtulníkem, asi byste se nedoplatili.

Pojištění je finanční služba, která tlumí finanční dopad určitých negativních událostí na vás a vaši peněženku. Pravidelně hradíte pojistné, tím si vlastně úhradu výdajů v důsledku té negativní události rozkládáte na delší časové období.Oceníte ho třeba ve chvíli, kdy z důvodu úrazu zůstanete v dlouhodobé pracovní neschopnosti, někdo vám vykrade byt či dům, nebo dojde k požáru. Díky pojištění se dočkáte pojistného plnění, které vám škodu vykompenzuje.

Zdroj: fotobanka

Jaké pojištění si můžete sjednat přes internet?

Pojišťovny nabízí nejrůznější pojištění, které vás chrání před dopady mnoha škod. Mezi ta, která si můžete sjednat online patří:

  • Povinné ručení
  • Havarijní pojištění
  • Cestovní pojištění
  • Pojištění nemovitosti
  • Pojištění domácnosti
  • Životní pojištění
  • Úrazové pojištění

Je sjednání pojištění přes internet složité?

Vůbec ne! Zabere vám pár minut, stačí vám přístup k internetu a chvilka volného času. Vyberete si, jaké pojištění si chcete sjednat, vyplníte pár základních údajů, zvážíte, zda nechcete případně i nějaké to připojištění, a pak už si můžete pojištění vybírat. Když k tomu využijete porovnávač pojištění, na jednom místě uvidíte přehledně srovnané nabídky jednotlivých pojišťoven a pojistných produktů.

Můžete je prozkoumat, případně ještě nějak upravit, třeba když si uvědomíte, že jste si nastavili příliš nízké pojistné limity. Nikam nemusíte ani kvůli podpisu smlouvy, vše zvládnete na dálku.

Náš tip na závěr: Abyste si vybrali to nejlepší pojištění, nedívejte se na výši pojistného, ale hlavně na limity pojistného plnění. Pojišťovna totiž bude plnit pouze do jejich výše, zbytek musíte uhradit sami ze svého. A doplácet miliony z vlastní kapsy, to asi nechce nikdo. U některých pojištění, třeba u toho havarijního, je důležitým parametrem i výše spoluúčasti, která udává, jakou část škody zaplatíte. Spoluúčast může být nulová, ale také i 10 % z celkové škody.