Když z hřebíků a nití vznikne něco krásného

Když z hřebíků a nití vznikne něco krásného

20.8.2021 0 Od IN

Odmalička jsem byla kreativní duše, která pořád musela něco tvořit. Ať už to byly malůvky na stěnu, které vznikaly tajně a k nelibosti rodičů. Nebo později knihy pro děti. Když jsem objevila techniku string art, nadchla jsem se pro ni natolik, že si nyní ukrajuje největší podíl mého volného času.

Dřevěná deska, hřebíky a nitě

První pokusy o obrázky vznikly v dubnu roku 2020. Na první pohled nic složitého, ale když musíte do desky zaťukat třeba sto hřebíků, které později vytvoří obraz, taková legrace to není. Při pohledu zpátky na první obrázky vidím, jak moc jsem se posunula kupředu.

Kdo by to byl řekl, že z něčeho tak obyčejného může vzniknout něco, nad čím se ostatním místy až tají dech a obdivně moji práci chválí? Byla škoda nechat si (byť první nepovedené) výtvory pro sebe, proto vznikla stránka na sociálních sítích nesoucí název „Nitkujeme“.

Nadšené ohlasy mě nutily zkoušet pořád něco nového

Samotnou mě překvapilo, jak moc se moje obrázky druhým lidem líbí. Sbírala jsem srdíčka na Instagramu, kde mi také chodily pochvalné zprávy a otázky, zda bych dokázala vyrobit i tohle nebo tamto. Právě zpětná vazba od druhých a vesměs cizích lidí mě nutila zkoušet pořád něco nového.

Nyní mám za sebou desítky (troufnu si tvrdit krásných) obrázků. Vyrábím je na přání a sbírám kladné ohlasy, které mi dělají velkou radost.

  .

Obrázky jsme nesli i do školky

Když moje starší dcerka letos končila ve školce, nenesly jsme společně paním učitelkám je tak obyčejné květiny. Vyrobila jsem pro ně památku, která jim vydrží mnohem déle, nežli jen do chvíle, nežli květy uvadnou. Nadšené byly všechny tři.

Mezi obrázky nebyly jen vázy s květinami, ale také oblíbené postavičky z kreslených pohádek. Vyráběla jsem jmenovky do pokojíčku i svatební dary. Moje základna fanoušků se k mé velké radosti stále zvětšuje a jak na Instagramu, tak na Facebooku lze moji tvorbu najít pod jménem „Nitkujeme“.

Před rokem jsem nevěřila, co všechno dokážu vytvořit

Nyní začínám přesvědčovat sama sebe, že žádná výzva v podobě kteréhokoli obrázku pro mě není nemožná.