Chcete zajistit své firmě prosperitu a rychlý růst? Účetní ve startupu musí zvládnout víc než standardní úkony

Chcete zajistit své firmě prosperitu a rychlý růst? Účetní ve startupu musí zvládnout víc než standardní úkony

21.8.2021 0 Od IN

Rozhodli jste se vzít život do vlastních rukou a začít samostatně podnikat? Pak vás čeká výrazně větší míra svobody než v zaměstnání, ale také mnohé povinnosti. Mezi ty, kterým se rozhodně nevyhnete, patří daně. A právě ty jsou jedním z největších strašáků tuzemských firem. Daňová legislativa České republiky je poměrně komplikovaná, některé předpisy téměř každý rok novelizovány. Pravidla se přitom často i výrazně mění. Za různá, zdánlivě i banální pochybení a nedodržení lhůt přitom hrozí nemalé sankce.

Startupy a moderní firmy očekávají nadstandardní výkon

Pro dosažení úspěchu při každém podnikání je třeba zvolit nejen obor, kterému se budete věnovat, ale také stanovit správnou strategii. Jen tak lze prorazit mezi konkurencí a získat dostatek zákazníků. Na trhu se každodenně svádí tvrdý boj o každého klienta, mnohé firmy proto opouštějí konzervativní metody a otevírají se moderním řešením. Typickým příkladem nastupující generace firem jsou startupy, které jsou od samého počátku své existence založeny na využívání moderních technologií. Díky rozvoji možností práce na dálku se snižuje nutnost pravidelné docházky zaměstnanců do kanceláře. A díky automatizaci nejrůznějších procesů se o poznání zvyšuje efektivita práce. Navíc je možné výrazně snižovat počty pracovníků zabývajících se vykonáváním rutinních činností. Moderní metody využívají i účetní ve startupu.

Účetní ve startupu musí zvládnout úkoly nad obvyklý rámec. Které jsou ty hlavní?

Pro mnoho lidí jsou synonymem k modernímu přístupu k podnikání právě startupy – účetnictví pro ně by proto mělo být vysoce efektivní a nabízet benefity. Hlavní roli v něm hraje automatizace a využívání umělé inteligence. Právě díky nim lze ušetřit nemalé množství času i peněz. Pouhé vedení účetnictví a zpracování daňových podání moderním firmám nestačí. Důležité pro ně jsou i výstupy ve formě datových analýz a BI reportingu, které usnadňují finanční řízení a plánování. Účetní ve startupu má poskytovat i kvalitní daňové poradenství a zajišťovat daňovou a finanční optimalizaci.