Když maminky na mateřské chlastají

Když maminky na mateřské chlastají

22.6.2021 0 Od IN

Když maminky na mateřské chlastají

O problémech žen, které holdují alkoholu, se v poslední době mluví více. Už to není tabu. Zejména alarmující je problematika s nadužíváním alkoholu u žen, které mají malé děti a jsou s nimi doma na mateřské. Celodenní péče o ně je totiž vyčerpávající a ženy, které si doma připadají izolované a méněcenné, zahánějí své žaly a chmury „chlastem“.

Jak poznat ženu alkoholičku? Kdy je pití hodně, kdy málo a kdy akorát? Příznaky alkoholismu mohou být značně zavádějící. Bohužel má dodnes mnoho lidí zcela mylnou představu, že alkoholik je pouze ten, kdo pije denně, má červený nos a je z něj stále cítit alkohol.

Tři znaky, co vás usvědčí

Podle poznatků moderní vědy má člověk problém s alkoholem, pokud během posledních šesti měsíců vykazuje alespoň tři z následujících znaků: craving, což je neodolatelná touha se napít, snížená sebekontrola, odvykací stav, zvyšování tolerance, zanedbávání jiných zájmů a pokračování v pití přes negativní důsledky. Léčba závislosti na alkoholu přitom nemusí být strašákem, který by ženu společensky diskreditoval a postavil ji „mimo službu“.

Ambulantní psychoterapie

Léčba závislosti dnes nemusí probíhat za zavřenými dveřmi léčebny, ale vše jde řešit formou psychoterapií ambulantně a zcela diskrétně. V pražské AdiCare vám budou k dispozici ti nejlepší odborníci, kteří vám podají pomocnou ruku a přitom bude vše probíhat tak, aby nikdo nic nepoznal. Je třeba si uvědomit, že každý alkoholik trpí dvojím druhem závislosti, a to závislostí tělesnou a závislostí psychickou.

Diskrétní pomoc v AdiCare

Pokud nemluvíme o těžkých stádiích alkoholismu, nebývá až takovým problémem zvládnout tělesné odvykací příznaky, které nastoupí po odnětí návykové látky.  Častou příčinou bývá neléčená úzkostná, stresová či spánková porucha, což je u matek s malými dětmi takzvaný „denní chleba“. Pakliže cítíte, že je to přesně váš případ nebo případ vaší partnerky, neváhejte se objednat na kliniku AdiCare.