Kávovar nesmíte nechat zanesený, jinak nebude pracovat správně

Kávovar nesmíte nechat zanesený, jinak nebude pracovat správně

30.7.2021 0 Od IN

Kávovar nesmíte nechat zanesený, jinak nebude pracovat správně

Káva je mnohými považována za jeden z nejpřínosnějších vynálezů, kterými kdy bylo lidstvo obohaceno. Tento nápoj je nejen plný energie, ale rovněž velice hutný. Musí se však umět dobře udělat.

Z toho důvodu používejte pouze kvalitní kávovary. Ovšem ani ty nemusí být stoprocentní zárukou úspěchu. Zvláště, když se zanesou.

Jak na usazeniny?

Usazeniny jsou problémem takřka všech přístrojů, které ke svému fungování používají vodu. A v případě kávovarů to není jiné. Je jedno, jestli používáte nějakou pochybnou značku nebo jste vsadili na kvalitu třeba ve formě přístroje Delonghi. Vždy dříve nebo později budete muset přistoupit k odvápnění kávovaru.

Nejjednodušeji poznáte zavápněný kávovar podle chuti. Káva prostě nebude tak dobrá jako dříve. Ovlivnění chuti je však teprve začátek. Přístroj také může začít ovlivňovat teplotu vody, takže nejednou vám může dodat kávu vlažnou. Usazeniny mohou způsobovat i vyšší odběr elektřiny.

Naštěstí není potřeba příliš dlouho koumat na tím, jak odvápnit kávovar. Prostě použijte vhodné tablety a máte pokoj.

Co s nečistotami?

I nečistoty mohou dělat řadu potíží, většinou dosti obdobných jako usazeniny. Příliš znečištěný přístroj se rovněž projevuje zhoršenou chutí. Cestou ven z bludného kruhu je zvýšená hygiena.

Karafu a mléčné cesty byste měli omývat každý den, kdy je přístroj v zápřahu. Také je dobré se alespoň jednou za týden zaměřit na spařovací jednotku a určitě byste neměli zapomínat na vodní filtr, který potřebuje výměnu zhruba každý druhý měsíc.

Čištění kávovaru však nemusí být kdovíjak složité, když máte správné vybavení a vhodné prostředky k dezinfekci. Dobré je mít vždy po ruce hlavně tablety na čištění kávovaru. Zvláště, když si svůj oblíbený nápoj dopřáváte doma několikrát denně.

Ať už jde o čištění kávovarů Delonghi, nebo máte doma jiný přístroj, vždy byste měli být maximálně pečliví a používat vhodné prostředky. Ušetříte si tím mnoho starostí.