Připravil vás covid o práci? Zkuste zvýšit své šance na pracovním trhu rekvalifikací.

Připravil vás covid o práci? Zkuste zvýšit své šance na pracovním trhu rekvalifikací.

25.2.2021 0 Od IN

Připravil vás covid o práci? Zkuste zvýšit své šance na pracovním trhu rekvalifikací.

Patříte také k těm, které covid připravil o práci a říkáte si, co teď? Mnoho profesí kvůli epidemii a krizi s ní spojenou ztratilo na atraktivitě i jistotě uplatnění. Jedná se především o povolání v gastronomickém průmyslu, kadeřnice či kosmetičky. Jak se vrátit zpět do pracovního procesu co nejrychleji a zvýšit své šance na pracovním trhu? Zkuste rekvalifikační kurzy.

Nezaměstnanost stoupá

Není žádným překvapením, že nezaměstnanost začala od loňského roku stoupat a její vzestupná tendence nás pravděpodobně ještě nějaký ten čas potrápí. Nejvíce ohrožené pozice představují zaměstnání z gastro oboru, služeb a cestovního ruchu, které výrazně zmrazily vládní restrikce.

Opatření vlády příliš neprospěla křivce nakaženosti covidem, avšak zničila mnoho podniků, restaurací, sportovišť, kadeřnice a kosmetičky nebo majitele hotelů a jiných ubytování. Krize naopak přeje oborům jako je IT, marketing nebo účetnictví, o které nepřestává být zájem a jejich pozice naopak roste.

Jak se vrátit zpět do pracovního nasazení? Zkuste rekvalifikaci.

Cestou z tohoto pracovního šílenství tedy může být rekvalifikace v jednom z prosperujících oborů. Například rekvalifikační kurz účetnictví můžete absolvovat bez předchozích zkušeností a patří k těm nejméně časově náročným. Díky tomu se do pracovního nasazení můžete dostat poměrně rychle a snadno. 

Mezi výhody a benefity rekvalifikace patří: 

  1. Zvýšení šancí na najití práce – mezi největší benefity rekvalifikace samozřejmě patří zvýšení šance na získání nového zaměstnání. Nezáleží na tom, zda se váš obor potýká s krizí či nikoliv, nezáleží ani na vašem věku, dosavadním vzdělání, praxi nebo jiných faktorech. Záleží pouze na vaší chuti vzdělávat se a posunout své znalosti na novou úroveň. Rekvalifikace je vhodná jak pro mladé lidi těsně po studiích, tak pro lidi v nejlepším věku, pro začátečníky i manažery, pro ženy i muže. Rozšířit své znalosti může každý.
  2. Prevence syndromu vyhoření – rekvalifikace slouží jako skvělá ochrana před syndromem vyhoření ještě dříve než může vůbec přijít. Je známo, že syndrom vyhoření trápí především lidi v pozicích s dlouhodobým stresem, tlakem a velmi často se jedná o profese, které pracují s lidmi (například psychologové, učitelé nebo vedoucí a manažery). Pokud budete mít přehled ve více oborech, můžete kdykoliv změnit práci, prostředí i kolektiv. Někdy je včasná změna to nejlepší řešení.
  3. Rychlost a široká škála kurzů – během několika málo týdnů (v průměru 3 až 6 měsíců) se naučíte znalosti a dovednosti, které se jiní učí na škole několik let. Vyzkoušíte si praxi a zeptáte se zkušeného lektora na cokoliv, co vás zajímá. Také máte možnost vybírat si z široké nabídky rekvalifikačních kurzů od elektrikáře, online marketéra až po personalistu.
  4. Osvědčení o rekvalifikaci – kvalitní vzdělávací společnost by měla disponovat platnou akreditací od MŠMT České republiky. Bez ní by ani vaše osvědčení o rekvalifikaci nebylo platné. Toto osvědčení si můžete přidat do vašeho životopisu a opravňuje vás vykonávat danou pozici nebo podnikat v oboru. Mnoho zaměstnavatelů navíc ocení snahu vzdělávat se.
  5. Dostupnost po celé republice – rekvalifikační kurzy jsou dostupné po celé České republice, nemusíte se tedy omezovat pouze na velká města jako je Praha, Brno nebo Ostrava. Skvělé kurzy najdete i v menších a středních městech.

Začněte podnikat v perspektivním oboru.

Jak už bylo krátce zmíněno, díky osvědčení o rekvalifikaci si také můžete založit vlastní podnikání. Využít jej můžete jak pro založení živnostenského oprávnění, tak pro založení celé společnosti (s. r. o.). Rekvalifikace vám tedy umožní konečně dělat to, co vás skutečně baví, naplňuje a ještě vás pohodlně uživí.