Okrasné traviny krásně doladí vzhled vaší zahrady

Okrasné traviny krásně doladí vzhled vaší zahrady

4.1.2021 1 Od IN

Vysazení okrasných travin na zahradě vám udělá velkou parádu

Chtěli byste si zkrášlit zahradu?

Zdá se vám již poněkud okoukaná?

Zkuste přemýšlet, zda by nebyla správná volba zkrášlení okrasnými travinami.

Nejlepší doba pro změnu přichází na jaře

Vzhledem k tomu, že bude půda plná vláhy a pravděpodobnost, že se travina ujme, je velmi velká. Plusem je rovněž, že traviny jsou časově nenáročné na údržbu. Před zimou je nutné vzrostlé traviny na několika místech svázat, aby v zimě nevymrzly.

Na jaře před rašením traviny nízko u země zastřihnout. Zastřižené suché traviny můžeme použít jako dekoraci v domácnosti.

Ujasněte si, která část zahrady bude pro vámi zamýšlenou změnu vhodný.

Vyberte si velikost prostoru, který chcete osázet. Můžete si zvolit i více prostorů v zahradě, na každý je možné je osázet jinou travinu. Dalším určitým aspektem výběru je určitě výška vzrostlé trávy.

Okrasné traviny vhodné do každé zahrady

Ozdobnice čínská, Miscanthus sinensis ‚Silberfeder‘

Dosahuje výšky 150- 180 cm. Jedná se tedy o travinu, která je vysoká. Pokud si chceme z traviny udělat přirozené závětří, bude určitě vhodná. Svou hustotou a výškou je vhodné si u krbu nebo terasy vytvořit přírodní plot nebo zátiší. Údržba je také velmi jednoduchá. Na podzim stonky svážeme k sobě.

Na jaře zastřihneme, aby nám vyrašily nové výhonky. Tato travina má spousty barevných variant. Stačí si zvolit podle vašeho uvážení.

Pampová tráva, Cortaderia selloana

Jedná se o travinu, která svou výškou dosahuje 80 cm. Je tedy středně vysoká. Zaujme především svými výraznými střapcovitými květy. Travina je vhodná k tematickému oddělení částí zahrady. Krásně se určitě bude vyjímat i na břehu jezírka nebo jiné vodní nádrže. Travina je skoro bezúdržbová. Na zimu stébla svážeme k sobě v horní vrstvě.

Na jaře seřízneme na zhruba 20 cm, a necháme rašit nová stébla.

Více informací o okrasných rostlinách, ovocných stromech, trvalkách a dalších rostlinách do vaší zahrady se dozvíte na e-shopu Zahradnictví Říčany.