Kde najdete největší výběr květin?

Kde najdete největší výběr květin?

12.2.2024 Vyp Od IN

Kytice krásně voňavých a barevných květin potěší za každých okolností, umí pozvednout náladu, vyčarovat úsměv, zahnat splín i slzy. Stačí pár drobných kvítků a obdarovaný zapomene na všechny starosti. No jo, ale kde takové květiny třeba v zimě najít? Na louce nerostou, na zahrádce také ne. Vydejte se do květinářství!

Květiny se hodí pro každou příležitost

Taková kytice, kterou donesete tomu, na kom vám záleží, udělá radost, vyžehlí průšvih, poslouží i jako omluvenka, řekne to, co se říct bojíte nebo stydíte. Květiny mají kouzelnou moc, využijete je jen tak, i jako dárek. Stačí vybrat ty pravé.

Víte, že květiny můžete předat osobně nebo využít rozvozu květin, který si objednáte například na https://www.kvetinyonline.cz/.

Když si nejste jisti, poproste o radu floristku

Každý z nás je jiný, máme rádi odlišné věci. Zatímco jeden rád nosí černé oblečení, pro jiného je příliš smutné. Podobné to je i s květinami, proto je dobré se řídit preferencemi toho, pro koho je vybíráme. Když je neznáme, pak nezbývá než se poradit s odborníkem. A tím je v případě květin florista, který kytice v květinářství váže. S čím vším vám může poradit?

Jaké květiny vybrat?

Když přijdete do květinářství, nejspíš vám bude přecházet zrak z množství květin, které uvidíte. Růže nejsou jedinými květinami, které tam najdete, stejně populární jsou i gerbery, lilie, alstromerie, santini a další. Třeba na jaře si můžete nechat uvázat i kytici pestrobarevných tulipánů. Na jaké vsadit? Záleží na tom, k jaké příležitosti květiny vybíráte, pro koho jsou a co jimi chcete říct. Ano, i květiny mohou promlouvat, každá z nich má svůj význam, stejně tak jejich barva. Zkušená floristka tohle všechno ví a s výběrem té pravé kytice vám pomůže.

Zdroj: fotobanka

Jaký počet květin zvolit?

Říká se, že květin by měl být lichý počet, sudý patří na pohřeb a na hřbitov. Platí to ale bez výjimek? Určitě ne. Pokud někdo slaví kulatiny, klidně může dostat i 30, 40, 50, 60, 70 nebo 80 růží, jednu za každý rok. A puget 100 růží? To je prostě splněný sen a nemusí jít o narozeninovou kytici. Sudý počet květů může mít i kytice k výročí, jeden květ za každý společně strávený rok. Pozor si ale dejte například u babiček, které prostě mají za to, že květin má být lichý počet.

Víte, že existuje i jedna výjimka u smutečních květin? Ty mají zpravidla sudý počet, když ale nesete květinu přímo na rakev zesnulého, dává se jeden květ.

Je lepší jeden druh, nebo mix květin?

Už jsme zmínili, že každá květina má svůj význam. Růže hovoří o lásce, chryzantéma o přátelství, alstromerie se spojuje se štěstím a radostí, lilie s nevinností, slunečnice s pýchou atd. Při výběru je ale důležité i to, jaké květiny má rád ten, pro koho je vybíráte. Co na tom, že slunečnice mluví o pýše, když jde o nejoblíbenější květinu? Dobře vypadá i v mixech, které zaujmou svou pestrostí. Tak proč na ně nevsadit?