Žaluzie můžete instalovat v interiéru i exteriéru

Žaluzie můžete instalovat v interiéru i exteriéru

20.2.2024 Vyp Od IN

Během parných letních dní se náš interiér často přehřívá, doma máme takové teplo, že si musíme pořizovat větrák nebo klimatizaci. Když teploty vystoupají do závratných výšek, není jiné cesty, když ale nejsou tak vysoké, stačí pořešit stínění. Co se tím myslí? Pořídit si můžete rolety nebo žaluzie.

Žaluzie jako moderní řešení stínění

Když přijde na stínění, často se rozmýšlíme mezi roletami a žaluziemi. Každé řešení má co do sebe, obojí se dá instalovat v exteriéru i interiéru. Rolety instalované venku plní nejen funkci stínění, ale i tu bezpečnostní, v interiéru je přece jen nejdůležitější to stínění. Když přijde na vnitřní žaluzie, jejich úkolem je hlavně zjednodušit regulaci světla v interiéru, venkovní žaluzie snižují hluk, který se do interiéru dostane zvenčí, zajišťují nám také soukromí.

Víte, že žaluzie jsou v poslední době velmi oblíbeným řešením, s jehož pomocí se dá jednoduše a dostupně zastínit interiér a zajistit si soukromí?

Zdroj: fotobanka

Jaké jsou přednosti vnitřních žaluzií?

Žaluzie postupem času z našich domovů vytěsnili rolety, které většinou bývaly z těžkých materiálů, k jejich rozbalení bylo třeba zatáhnout za šňůrku a pomalu je rozbalovat. Manipulace s žaluziemi je přitom mnohem jednodušší a možná i bezpečnější, navíc mohou mít hned několik podob. Když si vybíráte interiérové žaluzie, rozhodnout se můžete mezi těmi:

  • Vertikálními, které zastíní i velké plochy a poslouží i jako dekorace.
  • Horizontálními hliníkovými žaluziemi, které patří k těm, které naše domovy zdobí nejčastěji.
  • Dřevěnými žaluziemi luxusního vzhledu, které se vyrábí z bambusového materiálu.
  • Plisséžaluziemi s pravidelnými sklady, které skvěle dotváří vzhled interiéru.

Víte, že ať už sáhnete po kterýchkoli z nich, spolehnout se můžete na snadnou údržbu, nenáročnost stavebních úprav při jejich instalaci, možnost vybrat si z mnoha designů, jednoduché ovládání, snížení teploty v místnosti, i to, že jejich pořízení příliš nezatíží váš rozpočet.

Proč si pořídit venkovní žaluzie?

Někdo dává v exteriéru přednost roletám, jinému tak úplně nevyhovují, protože mu připomínají rolety, které se instalují na výlohy obchodů. I to může být důvod, proč se rozhodnout pro instalaci exteriérových žaluzií, které ale mají i další přednosti. Jaké?

  • Venkovní žaluzie ochrání váš domov před průnikem slunečních paprsků do interiéru, a tím i jeho přehřívání.
  • Jsou odolné vůči povětrnostním vlivům.
  • Chrání vybavení vašeho interiéru před poškozením způsobeným slunečními paprsky.
  • Můžete si vybrat z různých designů i ovládání – dáte přednost mechanickému nebo motorovému?
  • Postarají se o vaše soukromí.

Zhodnotí vaše bydlení.