Každá žena si občas zaslouží kytičku

Každá žena si občas zaslouží kytičku

4.5.2022 Vyp Od IN

Květiny jsou krásné, barevné, voňavé. Jsou způsobem, jak poděkovat, popřát, omluvit se, vyjádřit city. Ještě docela nedávno každý věděl, co která květina a její barva znamená, stejně tak ji muži svým partnerkám, manželkám a přítelkyním pravidelně nosili. Dneska je všechno jinak, že na se květiny většinou dočká jen k narozeninám, na Den matek nebo k výročí.

Je to ale velká škoda. Kytička nestojí svět, potěší, pohladí po duši, vykouzlí úsměv na tváři, slzu v oku. Dá najevo, že vám na někom záleží, vážíte si ho. Tak proč ji sem tam nedarovat? Že nevíte jakou? Květinářství hýří barvami a vybrat tu pravou se vám zdá složité? Máme pro vás pár tipů, jak na to!

Květina řekne víc než tisíc slov

Už jsme to zmínili v úvodu, každá květina, a často i její barva, mají svůj význam. Řeč květin označujeme jako květomluvu, která diskrétně vyjadřuje city a názory. V Evropě zažila rozkvět v 19.století, na našem územní byla populární hlavně v době Národního obrození.

Pokud tedy květinou chcete vyjádřit něco, co nechcete nebo z nějakých důvodů nemůžete říct nahlas, tady je symbolika květin.

Klasika v podobě růže nezklame ani neurazí snad žádnou ženu

Růže je vznešená květina, která se hodí ke každé příležitosti. Podle květomluvy jde o symbol lásky, záleží ale i na barvě.

Červená symbolizuje vášeň, růžová vyjadřuje něžné, romantické city. Bílá je barvou nevinnosti, ale i úcty a věčné lásky, žluté růže symbolizují přátelství i omluvu. Tmavě růžová růže vyjadřuje vděk, vínová zase nevědomou krásu.

Zdroj: fotobanka

Tulipán jako král jara

Krásný a vznešený tulipán je symbolem věrnosti, upřímnosti a spolehlivosti, svůj význam mají i jednotlivé barvy.

Červený tulipán vyjadřuje lásku, žlutý zase odevzdanost vaší vzájemné lásce. Bílý prosí o odpuštění žíhaný říká: „Máš krásné oči.“

Gerbera je květinou upřímnosti

Gerbery jsou jedny z květin, u kterých nezáleží na barvě. Symbolizují přátelství i pravou lásku. O tom, kdo je rád dostává se říká, že je nenapravitelným romantikem.

Chryzantéma jako květina radosti

Už dávno neplatí, že chryzantémy patří jen do smutečních kytic. Své místo mají i v běžných kyticích, které umí prozářit, navíc potěší i dlouhou životností.

Vyjadřují radost, hojnost i bohatství, stejně tak věčnost života i trvalou lásku. Červená chryzantéma už tradičně symbolizuje lásku, bílá pravdu a žlutá malou lásku.

Víte, že chryzantémy nejlépe vyniknou ve větším množství?

Milovaný i zatracovaný karafiát

Jedni ho milují, druzí zase nenávidí. Přesně takový je karafiát, který je krásným doplňkem v mnoha kyticích. Vyjadřuje obdiv i závazek, symbolizuje krásu a jemnost. Samozřejmě záleží i na barvě.

Bílý tulipán je tradičně symbolem nevinnosti a čistoty, ale i štěstí. Červený vyjadřuje lásku a obdiv, žíhaným se omlouváte, že nejste s láskou svého života.