Jak sjednat cestovní pojištění online?

Jak sjednat cestovní pojištění online?

25.4.2022 Vyp Od IN

Letos se snad můžeme těšit i na volnější pravidla v cestovním ruchu, což mnozí z nás jistě využijí. Poslední dva roky většina z nás dovolenou trávila výlety po našich luzích a hájích, takže si zasloužíme někam vyrazit. Kromě kufru s věcmi bychom neměli zapomínat ani na cestovní pojištění, které nám může ušetřit hromadu starostí.

Cestovní pojištění je základem každé cesty

Ať už je cílem vaší cesty exotické Thajsko, krásné Španělsko, oblíbené Řecko nebo sousední Slovensko, bez dostatečné ochrany se správně nastavenými pojistnými limity nikam nevyrážejte.

Znáte to. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. I když se snažíte být opatrní, nikdy nevíte, koho potkáte a co se stane. Myslet si, že si i během cest si vystačíte s evropským průkazem pojištění nebo celoročním cestovním pojištěním ke kartě, by bylo nerozvážné.

Takové pojištění mívá nízké pojistné limity a vy pak rozdíl musíte v případě pojistné události uhradit z vlastní kapsy. A že mnohdy nejde o malé částky, to asi nemusíme ani zdůrazňovat. Jen takový převoz vrtulníkem V Rakousku se vyšplhá na milionové částky.

Jak si cestovní pojištění sjednat online?

Možná vás od sjednání pojištění na cesty odrazoval čas strávený sjednáváním na pojišťovně. Co si budeme povídat, koho by to bavilo? Dneska už to ale není nutností, cestovní pojištění si během pár minut sjednáte pěkně z pohodlí domova, online. Zvládnete to i cestou na letiště. Nezní to skvěle?

Zdroj: fotobanka

 

Co všechno můžete pojistit na cesty?

Základem pojištění na cesty je pojištění léčebných výloh, ze kterého se hradí případné náklady na ošetření, hospitalizaci, převoz do nemocnice nebo do vlasti apod. Kromě toho pojištění zahrnuje i asistenční služby, které jsou často k nezaplacení. Když totiž dojde k nějaké nepříjemnosti, přijde pomoc na telefonu v rodném jazyce určitě vhod.

Další důležitou součástí je pojištění odpovědnosti pro případ, že někomu jinému způsobíte neúmyslně škodu, a to jak na majetku, tak na zdraví. I v tomto případě se škoda klidně může vyšplhat na několik milionů, takže ani pojištění odpovědnosti nepodceňujte. Proti čemu se ještě můžete na cesty pojistit?

  • Pro případ úrazu
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění storna zájezdu

Víte, že jako každé pojištění, má i to cestovní nějaké výluky, tedy situace, na které se pojištění nevztahuje? Mezi ně patří třeba požití alkoholu nebo jiné omamné látky, nadmořská výška, nějaká chronická nemoc, nebo třeba to, že neuposlechnete rady asistenční služby. Milovníci adrenalinových sportů by zase měli zjistit, na jaký sport se pojištění nevztahuje.

Na co si dát při sjednání pojištění na cesty pozor?

Nejdůležitějším parametrem kromě pojištění všech důležitých rizik jsou pojistné limity. Kdo vyráží k evropskému moři, ten by si měl sjednat pojistné krytí alespoň ve výši 3 milionů Kč. Na cesty mimo Evropu nebo na zimní dovolenou je třeba limit vyšší, alespoň 5 milionů Kč.

Víte, že cestovní pojištění se nevztahuje jen na cílovou zemi pobytu, ale i na všechny země, kterými cestou do cílové destinace projedete?