Jak vybrat nejlepší bytový textil?

Jak vybrat nejlepší bytový textil?

9.2.2021 1 Od IN

Jak vybrat nejlepší bytový textil?

Domov je místem, kde se musíte cítit příjemně. Nejde proto jen o to ledabyle vybrat zařízení, které bude designově ladit s interiérem. Nepodceňujte ani materiál takových doplňků, jako jsou třeba záclony. Proč?

Nejlepší záclony, závěsy a povlečení

Možná se vám to zdá malicherné. Když vybíráte povlečení, záclony a závěsy, přece jen zohledňujete barevnost, vzory a motivy, hodící se vám do domova.

Zajisté máte pravdu, ovšem nepodceňujte ani zmíněné materiály. Logicky u povlečení se nabízí, že by nemělo jít o lůžkoviny, jež nebudou příjemné na dotek, protože jde o artikl, v němž spíte. Je v kontaktu s vaší pokožkou a neměl by ji nijak dráždit.

Nejinak tomu je i produktů, jako jsou záclony a závěsy. Proč? Například umělá vlákna mohou vadit někomu, kdo má alergii. I látky totiž svým způsobem žijí a mohou vylučovat do prostředí nějaké mikroorganismy.

Nejinak tomu je i u umělotin, jež mají větší schopnost k sobě vázat prach. Rovněž jeho nánosy nesvědčí vašemu zdraví. Proto se zaměřte především na vzdušné produkty. Nemusíte je neustále prát a udržovat čisté, aby nedráždily vaše zdraví.

Kde sehnat kvalitní bytový textil?

Vraťme se ještě k položce bytový textil. Sem patří řada již popsaných produktů. Luxusní lůžkoviny, které ozvláštní nejen vaši ložnici. Dekorativní polštářky, utěrky a závěsy ozdobí obývací pokoj, kuchyni i nábytek na terase.

Dnes si můžete vybírat z mnoha trendy materiálů, jako jsou povlečení z bavlny, saténu i bambusu. Zejména posledně jmenovaný je velmi oblíbený, protože svědčí jak alergikům, tak i zdravým lidem. Krásně splyne s pokožkou, v létě chladí, v zimě hřeje.

Společnost Dante.cz nabízí bytový textil v mnohém provedení. Pro moderní domácnosti s neotřelými motivy i klasické kousky, které si zamilují konzervativní lidé.