Jak prodat byt nebo dům rychle, výhodně a za vyšší cenu

Jak prodat byt nebo dům rychle, výhodně a za vyšší cenu

2.2.2021 1 Od IN

Jak prodat byt nebo dům rychle, výhodně a za vyšší cenu

Řešíte varianty, možnosti a postup jak prodat byt nebo dům co nejlépe? Prodávat nemovitost není pro laika úplně jednoduché. Naštěstí se můžete v tomto směru směru spolehnout na profesionály. V čem tkví výhody portálu Realityno.cz?

Proč neprodávat nemovitost samostatně?

Zdánlivě zní prodej nemovitosti svépomocí výhodně. Vše si řídíte sami, od stanovení ceny po výběr konkrétního kupujícího. Navíc nemusíte platit provizi realitní kanceláři. Proč to všem není tak jednoduché, jak to působí?

Zásadní nevýhodou však je to, že musíte věnovat prodeji čas. A pro laika to může být překvapivě náročným počinem. Nemovitost se prodává v průměru nejméně tři měsíce. Prodávat se však může až rok, zejména tehdy, pokud nezvolíte vhodnou strategii.

Tím se dostáváme k samotné realizaci prodeje, která obnáší řadu kroků od přípravy nemovitosti po odpovídání na dotazy zájemcům na prohlídce. Připočítat je navíc nutné fakt, že hledání zájemců není úplně jednoduché.

Jak prodat byt nebo dům výhodněji? Oslovte odborníky

Zásadní výhody jsou dvě: Jde o úsporu času i úsporu financí. Prodávající nemusí věnovat čas nezbytným úkonům, jako je ocenění nemovitosti, její propagace a prezentace, případně také prohlídky a odpovídání na dotazy zájemců.

Stejně tak se vám vyplatí prodej nemovitosti pod záštitou profesionálů i z hlediska finančního. Je sice nutné vzít v potaz zaplacení provize, nicméně je na místě uvážit zcela zásadní faktor: Zpravidla se takto podaří najít vyšší počet vhodných zájemců a nemovitost se prodá dráž.

Portál Realityno není běžný realitní portál. Jedná se o komplexní službu, která především klientům umožňuje prodat nemovitost výhodněji.

Vyšší prodejní cena nemovitosti

Obecně lze zajistit cenu vyšší v průměru o 9 %. Provize realitní kanceláře se pohybuje na 5 %, při prostém porovnání těchto čísel je poměrně zřetelné, že se takovýto způsob prodeje stále vyplatí.

K tomu, že se nemovitost prodá za vyšší cenu, přispívá i možnost online aukce nemovitostí. Aukce se zpravidla používají tehdy, když se sejde vícero zájemců o nemovitost. Kupujícímu to umožní z prodeje vytěžit vyšší sumu, neboť potenciální kupující jednoduše podle svých možností přihazují k původní ceně.

Celá aukce pak probíhá v současnosti bez fyzické přítomnosti pouze přes internet. Účastníci aukce dostávají SMS kód, jehož prostřednictvím se na aukci přihlašují. Jedná se o zcela bezpečný a transparentní model prodeje.

Databáze prověřených klientů s hotovostí nebo schváleným úvěrem

Vyšší počet zájemců je možno zajistit díky databázi klientů. V tomto systému se nacházejí žadatelé, kteří již mají k dispozici hotovost nebo schválený hypoteční úvěr. Bonita zájemců je dále důsledně prověřována.

Díky tomu, že jsou zájemci prověřeni, je vysoká šance, že se prodej skutečně realizuje a nedojde k typické situaci, v níž sice kupující i prodávající má o transakci zájem, nicméně banka z různých důvodů hypotéku jednoduše neschválí.

Žádné skryté výdaje a náklady

Provize je skutečně tím jediným nákladem, který klient se službou Realityno platí. Jsou v ní zahrnuty komplexní služby.

Za dílčí kroky se neplatí nic, klientovi se tak postupně nenasčítají zdánlivě drobné položky, jako je fakturace za fotografování, inzerci nebo propagaci. Klient díky tomu ví, za co své peníze vydal a co za ně získal a vše funguje na absolutně otevřené bázi.

Zároveň je také nutné upozornit na zásadní skutečnost: Provize se započítává do kupní ceny. Ta se o o stanovenou částku navyšuje. Náklady proto standardně nese kupující. Jestliže se nemovitost neprodá, prodávající také žádné náklady nenese, žádná částka mu účtována nebude.

Férový přístup pro všechny

Běžně různé portály slibují odhad přes internet. Touto cestou jej sice sestavil lze, nicméně bez analýzy stavu nemovitosti a bez její fyzické prohlídky se jedná o odhad, který je jen velmi přibližný.

Realityno naproti tomu nepracuje s různými spekulacemi, ale vytváří odhad tržní ceny na reálném základě. Stanovení přesného odhadu má vysoký podíl na tom, že se podaří k nemovitosti přivést ty správné zájemce.

Současně je i více férové vůči samotnému prodávajícímu. Realityno je web, na který se můžete spolehnout jakožto na seriózního partnera, který rozhodně neslibuje nesplnitelné.

Profesionalita při prezentaci a prodeji nemovitosti

Služba Realityno je založena na profesionálním přístupu, s nímž vás provede celým procesem prodeje nemovitosti

Součástí tak je kromě odhadu ceny i stanovení prodejní strategie. Prezentace nemovitosti je poté založená na fotografiích, videu i 3D prezentaci a online propagaci na vhodných kanálech.

Na nemovitost se odborník dokáže vždy podívat mnohem více nestranným pohledem než původní majitel. To mu pomáhá zodpovědně vyhodnotit klady i zápory konkrétní nemovitosti a zároveň se lépe vcítit do situace majitele potenciálního.

Odborné poradenství a konzultace

Součástí každého prodeje nemovitosti je i řada otázek právního charakteru. Každá nemovitost má svá specifika.

Práva a povinnosti obou stran by měly být při převodu vlastnického práva adekvátně zajištěny. Laik však zpravidla nedisponuje dostatkem zkušeností a často se spoléhá na velmi povrchně a jednoduše sepsané vzory kupních smluv náhodně nalezených na internetu.

Tím se však vystavuje značným rizikům. Součástí služby Realityno je proto komplexní právní servis s možností v kterékoli fázi prodeje využít konzultaci.

Česká legislativa stojí na straně kupujícího, který má právo případné vady na nemovitosti reklamovat. O stav bez vad se proto musí postarat právě prodávající. O právních vadách však často sám majitel nemovitosti nic netuší. Spolupráce s právníky je proto nezbytnou součástí bezpečného prodeje nemovitosti