Dveřní kukátko

Dveřní kukátko

28.2.2022 Vyp Od IN

Dveřní kukátko s kamerou

Kukátko na dveřích posloužilo jako předloha k mnoha filmům – hororům, dramatům i komediím. Nyní by však mnoho z filmových scén být použito nemohlo, protože kukátka mají svá vylepšení, díky kterým se do nich vůbec nemusíme koukat.
 
Tak trochu jiné dveřní kukátko

Dnešní kukátka nabízejí řadu funkcí, které vám sice nyní mohou přijít jako naprosto zbytečné, ale jakmile si na ně zvyknete, už se nebudete chtít k běžnému kukátku vrátit. Namísto koukání do kukátka se totiž díváte na LCD displej.

 

Jak vypadá dveřní kukátko s kamerou

Základem kukátka s kamerou je vnější a vnitřní jednotka. Vnější jednotka je kukátko a vnitřní jednotka LCD displej. Kukátko musí být zapojené do sítě, což je jeho velká nevýhoda. Ale svou funkcí vám složitější zapojení vynahradí.

 

Typy dveřních kukátek s kamerou

Můžete si vybrat diskrétní obyčejné kukátko, které nabízí méně funkcí, ale zvenku není poznat, že je na kukátku něco jiného. Dále na trhu najdete multifunkční kukátka, která jsou zlatou střední cestou s mnoha funkcemi, ale vnější jednotka již není diskrétní. Nejdražším typem je speciální, které je skvělou kombinací diskrétní vnější jednotky a multifunkční vnitřní jednotky.

 

Jak to celé funguje?

Kukátko je vybaveno kamerou, která snímá prostor před dveřmi. Některé kamery jsou propojené se zvonkem, a tedy se spustí, jakmile někdo zazvoní. Jiné typy kukátek mají detektor pohybu, a pokud zaznamenají pohyb, spustí natáčení.
Jakmile se spustí natáčení, vy jste o tom informováni prostřednictvím upozornění na mobil či jiné zařízení dle toho, jak jste si to nastavili. Z kanceláře tedy vidíte, že se vrací vaše dítě domů, že na vás zvoní soused či že se do vašeho bytu snaží někdo dostat.

 

Funkce dveřních kukátek

Kromě funkce nahrávání a případně i pořízení fotografií, nabízí dveřní kukátka další funkce. Například mají možnost natáčet i ve tmě. Další funkcí je pak oboustranný audio přenos. Můžete tedy na osobu za dveřmi mluvit, ačkoliv nejste doma. Sousedovi řeknete, že právě nejste doma. Na zloděje houknete, ať okamžitě odejde, nebo zavoláte policii.

 

Výběr kukátka

Při výběru kukátka se musíte řídit tloušťkou vašich dveří a průměrem otvoru na kukátko. Dle těchto parametrů provedete prvotní a základní výběr, který následně ještě zúžíte podle toho, jaké funkce od kukátka vyžadujete.
Cena kukátek s kamerou se pohybuje od 1 000 do 10 000 Kč.