TOP troje kamna s peletkovým spalováním

TOP troje kamna s peletkovým spalováním

22.2.2022 Vyp Od IN

Propadli jste kouzlu topení peletkami, o kterém vám vypráví vaši známí nebo o tom čtete a chcete si tu parádu užívat i u sebe doma? Není nic jednoduššího než si kamna na pelety taky pořídit. Poradíme vám, jaká kamna s peletkovým spalováním vybrat.

Když se řekne kamna na pelety

Krbová kamna se hodí do každého interiéru. Jedinou výjimkou jsou byty v paneláku. Jenže s takovými kamny je spojeno docela dost práce. Sehnat dříví, nařezat a naštípat ho, někam ho uskladnit, aby nebylo mokré a pak nanosit ke kamnům. Opravdu je to nutné? Když si pořídíte kamna na peletky, nic z toho dělat nemusíte.

Kamna na peletky jsou nenáročná, stačí si stáhnout aplikaci, abyste je mohli ovládat i na dálku, naprogramovat je a jednou za pár dní do zásobníku nasypat peletky. Pak už se skoro o nic nemusíte starat. Kamna si na váš pokyn sama „škrtnou“, vy si tak můžete zatopit třeba cestou domů z práce nebo nákupu.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo jedna: V jednoduchosti je krása

Dáváte přednost klidným barvám a jednoduchosti? Patříte mezi vyznavače minimalismu? Vsaďte na peletová kamna HSP 6 Rueda RLU C s keramickým obkladem s ručně škrábanou texturou matného kovu.

Stejně jako ostatní peletová kamna nevíří prach, jsou tak vhodná i do domácností, kde žijí alergici. Pyšní se také certifikovanou plynotěsností, jsou vhodná i do nízkoenergetických nebo pasivních domů. Jejich součástí je i WLAN modul, díky kterému můžete kamna ovládat na dálku telefonem.

Víte, že jedna kamna může na dálku ovládat až 5 uživatelů?

Zdroj: fotobanka

Tip číslo dva: Teplo do celého domu

Chtěli byste, aby kamna vytopila celý dům? Pak byste si měli pořídit peletová kamna s teplovodním výměníkem, třeba peletová kamna HSP 6 s výměníkem. Jsou extrémně tichá, nevíří prach, výměník vyčistíte snadno i se zavřenými dvířky.

Potěší vás jejich velké prosklení, které oživí každý interiér, do radiátorů předají až 7,9 kW výkonu. Do jejich zásobníku se vejde až 30 kg pelet, což slibuje, že peletky budete dosypávat opravdu jednou za několik dní.

I kamna HSP 6 s výměníkem můžete ovládat na dálku přes WLAN modul díky aplikaci nainstalované ve vašem telefonu, stačí si k nim WLAN modul dokoupit.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo tři: Kamna, která si zamilujete

Chcete designová kamna, která budou vypadat naprosto skvěle všude, kam je postavíte? Preferujete snadnou údržbu a očekáváte dokonalou ochranu proti korozi? Právě vám jsou určena peletová kamna HSP 7 II GRANDE RLU DE LUXE z řady PREMIUM.

Jsou ideální volbou pro nízkoenergetické i pasivní domy, mají plně automatickou regulaci teploty, nezpůsobují tepelné ztráty a nevíří prach.

K zahození rozhodně není ani velké prosklení a dálkové ovládání přes mobilní aplikaci. Velikost zásobníku na 17 kg pelet zase slibuje, že až 2 dny nebudete muset přikládat. Přidávání pelet si kamna řídí sama, stejně jako udržování vámi nastavené teploty.