Denní režim – předsevzetí do Nového roku

Denní režim – předsevzetí do Nového roku

28.12.2022 Vyp Od IN

Každý z nás má někdy myšlenku, co vlastně potřebuje na sobě a svém životě změnit. Většina z nás chce zhubnout, přestat kouřit, začít více sportovat. Ale jen málokdo s tím začne a málokdo to vydrží, alespoň půl roku.

Takové jedno předsevzetí, ale dokáže změnit mnoho. Začít bychom měli, ale u toho nejzákladnějšího a to je denní režim! Správné nastavení denního režimu pozitivně přispívá k psychické pohodě a díky snaze dodržet určité postupy a cíle směrujeme pozornost na to, co chceme, tím pozitivně motivujeme sebe samotné.

Řád našeho dne, je pro nás důležitý, dává nám pocit jistoty a bezpečí. Bereme sice nějaké denní aktivity jako každodenní rutinu, ale právě porušení této rutiny nám přináší pocit selhání, pochybností. Máme pochyby, cítíme se ohroženi a oslabeni.

Jsme jen lidé, je zdravé si připustit svoje pocity, i ty negativní, ale je také dobré je pojmenovat a nechat odejít. Pokud je potlačíme, budou se nadále objevovat a prohlubovat.

Svoje zdravé fungovaní můžeme můžeme udržet na krátkodobém plánování. Okolnosti kolem nás se mohou měnit, ale naše krátkodobé plány ovlivní jen minimálně. Díky plánu, mám další den ve své režii a soustředím se pouze na dané věci. neztrácím svoji energii na něčem,  co není jisté. Co by nás ve výsledku stálo vyčerpání, únavu a komplikace.

Vytvoření plánu

vytvořme si jednoduchý plán na druhý den. Sepišme si věci, které prostě udělat musíme a mezi ně, které chceme. Doplňme volná místa věci, které nás baví.

Začněte pravidelnou hodinou probuzení a spánku, základními činnostmi jako je hygiena, pitný režim, pravidelný pohyb a strava. Nezapomínejte na čerstvý vzduch. Pravidelné procházky dokáží s psychikou divy.

Každý den, si napište program na další den, připište i čas. Časem se v plánování zdokonalíte, nastavíte ten správný režim. Vždy začnete vypisováním co musíte, co chcete, nezapomeňte na kontakt s blízkými, na sport, na zábavu, odpočinek, na čtení, na tvoření něčeho nového. Vyhýbejte se ponocování, užívání návykových látek a nepřiměřenému sledování zpráv.

Důležitý je i čas, který strávíte sami se sebou.

Postupně si plánujte trochu něco těžšího, náročnějšího. Podpoříte tím odolnost naší psychiky a seberealizaci.