Za golfem do Mariánských Lázní

Za golfem do Mariánských Lázní

25.10.2021 Vyp Od IN

Patříte mezi milovníky sportu, který dokáže nejen zklidnit duši, ale i zlepšit vaši kondici a potrénovat mozek? Pak byste si aspoň jednou měli vyrazit do Mariánských Lázní. Řeč je totiž o golfu, a právě tady najdete jedny z nejlepších hřišť u nás.

Golf je pro každého

Mnozí z nás mají tak nějak zažité, že golf mohou hrát jen vyvolení. Ti bohatší, herci a podnikatelé. Už dávno tomu tak ale není, golf bude bavit každého. To, že při hře aktivujete 120 svalů, spálíte pěkných pár kalorií, zlepšíte pružnost těla, rozproudíte krev a vyčistíte si hlavu ani nemluvíme.

Za golfem do západních Čech

Hrajete zatím jen v okolí svého bydliště a rádi byste vyzkoušeli něco nového? Nebo vybíráte dovolenou a uvažujete, že si s sebou vezmete golfovou výbavu a spojíte vše dohromady? V obou případech se můžete vydat do západních Čech, kde najdete hned několik báječných míst, kde se svému koníčku můžete věnovat do sytosti.

Zdroj foto: fotobanka

Tip číslo jedna: Mistrovské hřiště světové úrovně v Mariánských Lázních

Mistrovské hřiště s dlouhou tradicí zasazené do dechberoucí přírody najdete v Mariánských Lázních. Jde o nejstarší hřiště na našem území, které bylo slavnostně otevřeno v roce 1905 anglickým králem Edwardem VII.

Během let se hřiště měnilo, jemně zvlněný terén a svěží vzduch i během parného léta ale zůstaly stejné.

Víte, že tohle hřiště patří k nejnáročnějším v České republice? Jde o uzavřený prostor, z mnoha stran obklopený lesem. Hraje se většinou na rovině, najdou se ale i jamky s výrazným převýšením, nějaká ta vodní překážka a velké množství bankrů.

Tip číslo dva: Golf Club Kynžvart

Do krásného prostředí zámeckého parku je zasazené hřiště Golf Clubu Kynžvart, kde si na své přijdou profesionálové i amatéři. Tenhle 18jamkový areál patří právem mezi nejkrásnější tuzemská hřiště. Však se také během hry budete procházet zahradami, minete vzrostlé stromy, vodopády, fontány i potůčky.

Tip číslo tři: Golf Resort Karlovy Vary

Špičkové hřiště s 18 jamkami a tradicí na vás čeká asi 5 kilometrů od Karlových Varů, v katastru obce Olšová Vrata. Zdejší příroda osloví každého golfistu neopakovatelnou atmosférou, však také hostilo několik evropských turnajů.

Zdroj foto: fotobanka

Tip číslo čtyři: Golf Resort Františkovy Lázně

Jen pár kilometrů od hranic s Německem se nachází další 18jamkové hřiště mezinárodního standardu. Konkrétně jde o hřiště Golf Resort Františkovy Lázně – Hazlov, které leží v náruči malebné chráněné přírodní oblasti povodí Ohře.

Charakter hřiště je přirozený, hodně jamek obklopují lesíky a stromy, najdete tu i nějaké vodní plochy. Pestrá hra, při které je důležitá jak fyzička, tak technika a taktika, je zaručena.

Tip číslo pět: A co Golf Club Sokolov?

Ještě nemáte dost? Pak během své dovolené s golfem zavítejte i na 18jamkové golfové hřiště v Sokolově o rozloze přes 100 ha. Tohle hřiště je plné kontrastů, má spíš kopcovitý charakter a docela velké převýšení, hra je ale příjemná a na rovině.

Víte, že tohle hřiště prověří vaši fyzickou i psychickou připravenost? Ráz terénu je náročnější, musíte se soustředit, být přesní a taky u hry přemýšlet.