Solární rolety si zamilujete

Solární rolety si zamilujete

20.11.2023 Vyp Od IN

Také vám v létě do bytu svítí sluníčko tak, že dojde k přehřátí místnosti, v zimě naopak teplo uniká a vám je zima? Pak možná uvažujete o tom, že zainvestujete do předokenních rolet. Jenže co náklady na jejich provoz? Když teď všechno zdražuje, neudělá vám komfortní řešení díru do peněženky? Když vsadíte na předokenní rolety na solární pohon, pak můžete být v klidu.

Co jsou solární rolety?

Předokenní rolety na solární pohon jsou rolety, jaké stále častěji vídáme na nejednom domě, svému majiteli přináší mnoho výhod.Když jsou ještě k tomu na solární pohon, nedá se jim snad už nic vytknout. Jejich energetická náročnost není vysoká, jsou flexibilní, bezpečné a nabídnou vám ekologicky šetrné řešení, které je navíc pohodlné. Vyberte si ty pravé na https://www.univers.cz/solarni-rolety/.

Solární pohon je moderní technologií dnešní doby

Také si pamatujete, jak vaše okna doma zdobily látkové rolety, které měly šňůrku, s jejíž pomocí jste je zatahovali i vytahovali? Ty doby jsou dnes ve většině případů minulostí, u venkovních rolet by to bylo navíc značně nepraktické. Většina takových rolet se ovládá pohony, v případě solárních rolet jde o solární pohony.

Proč si pořídit solární rolety?

Solární předokenní rolety jdou s dobou, do našich domovů přináší moderní technologie, umožní nám ušetřit náklady na vytápění v zimě a náklady na klimatizaci během parných dnů, starají se o náš komfort a ono pověstné teplo domova. Co dalšího?

Jsou energeticky účinné

Když na předokenní rolety přidáte solární pohon, získáte energeticky úsporné řešení, které nepotřebuje elektrickou energii, vystačí si s tou solární. Kromě toho, že ušetří vaši peněženku, přispějí také k ochraně životního prostředí a sníží spotřebu fosilních paliv nebo emise skleníkových plynů.

K tomu, abyste mohli rolety zatáhnout, vytáhnout, nastavit dle vaší potřeby, potřebujete jen sluneční energii, nic jiného. Solární panely absorbují sluneční svit a přemění ho na elektřinu, kterou vy využijete k ovládání rolet.

Zdroj: fotobanka

Snadno se instalují

Odrazují vás od pořízení rolet obavy ohledně jejich instalace? Bude třeba zásah do stavby? Nebudete muset řešit nová okna? Jak složitá je jejich instalace? Buďte v klidu, instalace solárních rolet je jednoduchá, stejně jako jejich používání. Velkou měrou se na tom podílí právě i skutečnost, že není zapotřebí žádná kabeláž ani elektrické připojení.

Jsou bezpečné

Díky roletám se můžete spolehnout nejen na to, že když budou zatažené, nikdo vám neuvidí do bytu, ale také na to, že mohou odradit zloděje. Že vám jde spíš o jejich bezpečnost? Co když vypadne proud? Budou rolety fungovat? U solárních rolet tuhle otázku řešit nemusíte, pořád je budete moci vytahovat i zatahovat.

Šetří vám finance

A přesně to se v dnešní době počítá. Ceny energií mnohým z nás nedopřejí klidný spánek, solární pohon je inovativní řešení, které potěší nás i naši peněženku. Solární rolety nevyžadují žádné další dodatečné náklady spojené s jejich instalací, nijak vysoké nejsou ani údržbové náklady.