Zajištění svahů gabionovými ploty

Zajištění svahů gabionovými ploty

18.2.2021 0 Od slovicko

Zajištění svahů gabionovými ploty

Pokud se potýkáte s nestabilním svahem nebo půdou v okolí domu, je možné jej zajistit gabiony. Ano gabiony, to jsou kovové konstrukce vyplněné lomovým nebo přírodním kamenem a jsou vyrobeny z ocelových drátů. Samozřejmě jsou i chemicky ošetřeny, aby odolaly povětrnostním vlivům.

Díky této ochraně vydrží prakticky bez údržby až 60 – 70 let. Povrchová úprava je nános prvků zinku a hliníku.

Gabiony se tak stávají velmi oblíbenou variantou pro zpevnění svahů kolem domů, ale i také pro ohraničení pozemků. Můžete se se nimi setkat v městských zástavbách, u parkovišť, obchodních domů nebo u silnic a dálnic a mostů.

Mnoho výhod gabionů

Gabionové ploty jsou ale také především méně nákladné na pořízení. V porovnání s běžnými konstrukcemi vyjdou levněji. Není nutné ani nikterak kopat železobetonové základy. Jsou, jak bylo již zmíněno, dlouhodobě životné. Nejsou potřeba natírat a nějak více udržovat. Tím, že jsou prokládány kameny, tak tvoří přírodní drenáž. Takže propouští a absorbují dobře energii vody a tím tak snižují tlak na opěrné zdi.

Jsou nenáchylné také na poškození mrazem, jsou pružné a tím tak nedochází k velkým propadům podloží, jsou absorbovány. Pro svou nenáročnou technologii, je lze kdykoliv rozšířit nebo napojit o další části. Lze je také realizovat za horšího počasí, i v zimě a za deště.

Gabiony tvoří přírodní a moderní dojem, a proto jsou opravdu v poslední době vyhledávanou variantou pro zpevnění svahů.