Vybíráme ten pravý lázeňský pobyt

Vybíráme ten pravý lázeňský pobyt

22.2.2024 Vyp Od IN

Bolí vás nohy nebo záda? Máte potíže močového ústrojí? Zotavujete se po zákroku? Chcete udělat něco dobrého pro svoje zdraví? Pak možná uvažujete o tom, že byste se vydali do lázní. Jezdili do nich vaši rodiče i prarodiče, tak proč byste se do nich neměli vydat i vy? Poradíme vám, jak vybrat ty pravé, a jak se do nich dostat. Čtěte dál!

Lázně jsou pro všechny věkové kategorie

Většina společnosti má z minulosti zažité, že do lázní se jezdí ve stáří. Na letáčcích jsou vyobrazeni lázeňští šviháci v kloboucích a s hůlkou v ruce, dámy mají klobouk, nebo deštníček, možná mají v ruce i lázeňský pohárek na popíjení minerálních pramenů. Zatímco dřív bylo obtížné se do lázní v mladším věku vydat, dneska je to jinak. Lázně jsou prostě pro všechny.

Jaké cesty vedou do lázní?

Když se pro pobyt v lázních rozhodnete, máte dvě možnosti. Buď se tam dostanete na pojišťovnu, to v případě, že máte konkrétní zdravotní indikaci, nebo si pobyt v lázních můžete hradit ze svého.

Do lázní na pojišťovnu? Nechte si vyplnit žádost

První cesta do lázní vede přes pojišťovnu. Pokud se potýkáte s nějakým zdravotním problémem, možná máte na lázně nárok, stačí se poradit se svým ošetřujícím lékařem. Pokud jsou vaše obtíže na lázeňském indikačním seznamu, pak vám lékař může vyplnit žádost, ve které uvede:

  • Indikaci
  • Návrh typu lázeňské péče (komplexní, kdy vše hradí pojišťovna, nebo příspěvková, kdy se na úhradě podílíte)
  • Návrh místa, kde byste pobyt měli absolvovat. Uvést může i více míst, například Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Velichovky, Lázně Bohdaneč, Poděbrady a další.

Vyplněnou žádost lékař pošle na pojišťovnu, kde ji posoudí revizní lékař. Ten může žádosti vyhovět zcela, zčásti nebo ji zamítnout. Může změnit místo pobytu, může i rozhodnout o tom, že vám místě komplexní péče pojišťovna odsouhlasí jen příspěvkovou atd.

Zdroj: fotobanka

Do lázní jako samoplátce? Můžete si vybrat, kam pojedete!

Pokud revizní lékař vaši žádost zamítne, nebo pokud do lázní chcete bez zdravotní indikace, pořád není nic ztraceno, do lázní totiž můžete jako samoplátce. Sice si pobyt a léčbu budete muset uhradit, na druhou stranu si můžete vybrat lázně, které chcete.

I v tomto případě ale doporučujeme řídit se tím, na jaké obtíže se lázně specializují. Pokud chcete řešit kožní problémy, vydejte se do Termálních lázní Velké Losiny, pokud dýchací problémy, pak do Luhačovic atd.

Víte, že mezi lázně s širokým spektrem indikací patřídíky mnoha pramenům Mariánské Lázně, ve kterých si můžete pobyt zajistit zde?